LMT101ENMFWD product  picture
LMT101ENMFWD, Color TFT LCD Display 10.1inch 1024x600 RGB
Informations
Resolution
1024x600
Interface
RGB
Voltage
3.3V
Temperature
-20°C ~ 70°C
Outline
235 x 143 x 5mm
Size
10.1"
A. A.
222.72 x 125.28mm
Brightness:350 cd/m²
10.1 inch display with Anti-Glare surface treatment, providing crystal clear display. LED backlight can provide non-stopped service for 50K hours.